TURISTIKA V OKOLÍ


Prijali by ste tip na turistiku v okolí Hotela Granit Smrekovica? 

Máme pre vás niekoľko tipov, kám sa vybrať priamo z hotela. 

 1. Jánošiková kolkáreň (dĺžka trasy 2km)
  Ak hľadáte menej náročnú trasu, ktorú zvládnu napríklad i deti, oplatí sa vybrať zo Smrekovica v smere na Hrabovo na Jánošikovú kolkáreň. Okrem pekných výhľadov na okolité scenérie, smrečinatá porasty a samozrejmosťou sú aj plochy pokryté kríkmi čučoriedky. Nezabúdajte však, že sa nachádzate v chránenej oblasti, kde je trhanie plodov či rastlín zakázané. 
   
 2. Špiruňské sedlo (dĺžka trasy 4,7km)
  Špiruňské sedlo sa nachádza v severnej časti Veľkej Fatry, medzi Malou Smrekovicou a Malinným. Svahy klesajú do doliny Nižné Matejkovo. Za priaznivých podmienok dovidíte na veľkú časť hrebeňa Malej Fatry, na Babiu horu, či Veľký Choč. Výšľap na Špiruňské sedlo vám potvrá približne 1:46 hod.
   
 3. Malinô Brdo (dlžka trasy 9,6km)
  Malinô Brdo je známe najmä v zimnej sezóne vďaka lyžiarským svahom. Avšak, vy môžete absolvovať krásnu turistiku priamo spred Hotela Granit Smrekovica, až na Brdo. Trvanie tejto turistiky je 3:23 hod. a podľa toho, aký ste zdatný turista alebo turistka, sa dá v rámci jedného dňa absolovať cesta tam i späť. Počas turistiky budete mať krásne výhľady, časť cesty ide lesom. 
   
 4. Vlkolínec (dĺžka trasy 10,7km)
  Krásna dedinka, ktorá patrí i do dedičstva UNESCO, to je Vlkolínec, kam sa dostanete doslova i po vlastných. Trasa vám zaberie približne 3:35 hod. Okrem toho, že prírodu budete mať ako na dlani, istotne po ceste stretnete nejedného turistu, nakoľko turistika k Vlkolíncu je vcelku obľúbená. Takže sa istotne nestratíte. Navyše, prehliadka dedinky Vlkolínca stojí za to.