HOTEL GRANIT SMREKOVICA

 

HOTEL NA HREBENI VEĽKEJ FATRY

Hotel Granit Smrekovica sa nachádza vo vysokohorskom prostredí Veľkej Fatry. Jeho unikátna poloha, zabezpečuje rekreantom dostatočný kľud od ruchu veľkomesta, uprostred panenskej prírody plnej fauny a flóry. Hotel sa nachádza v ochrannom pásme a priamo z izieb, jedálne, či spred hotela môžu hostia vidieť krásne prírodné scenérie.  

Ak sa nás chystáte navštíviť počas zimných mesiacov, odporúčame vám spojiť sa s recepciou hotela, pre informácie zjazdnosti príjazdovej cesty. Tá býva často zasnežená až niekoľko metrovými závejmi, a hoci sa snažíme udržiavať ju pre hostí v čo najlepšom stave, tento terén nie vždy je zjazdný pre všetky typy automobilov. 

Preto si prosím nezabudnite so sebou reťaze. Hotel ponúka možnosť, že vás dovezie i zvezie hotelovým automobilom určeným na tento náročný terén. 

Ak by ste chceli vedieť zaujímavosť z iného súdka - Hotel Granit Smrekovica má vlastné kino! GRANIT CINEMA je najmenšie a súčasne najvyššie položené kino na Slovensku. Tak čo? Prídete si pozrieť svoj obľúbený film?

AREÁL a OKOLIE

Okolie hotela ponúka mnoho možností pre milovníkov turistiky, skialpinizmu, prechádzok a bicyklovania. Neďaleko hotela vedie hneď niekoľko turistických trás, napríklad na Malinô Brdo alebo Rakytov. V zimnej sezóne je ideálna lyžovačka na hotelovom kopci. Vyznačuje sa síce kratšou jazdnou dráhou, ale ohúri vás privátne lyžovanie - žiadne tlačenie sa s ostatnými ako to býva vo veľkých lyžiarskych strediskách. Taktiež je tento svah vhodný i pre začínajúcich lyžiarov, ako aj na sánkovanie. 

V areáli hotela nájdete tiež vonkajšie detské ihrisko, vonkajšie work-outové ihrisko i neďaleké ohnisko. Tu však pozor, zakladanie ohňov, okrem miesta na to určeného, je v tejto lokalite prísne zakázané.