Aktivity v okolí

Okolie hotela granit Piešťany
Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku, mestom kultúry, spoločenských podujatí, športových aktivít, historických a kultúrnych pamiatok. Na Kúpeľný ostrov sa môžu návštevníci mesta prejsť po historickej promenáde, nachádzajúcej sa na známom piešťanskom moste, na ktorom sa prezentujú aj niektorí výtvarní umelci. Priamo na Kúpeľnom ostrove je cítiť závan histórie v podobe Napoleonských kúpeľov, ktoré tvoria komplex troch najstarších kúpeľných objektov v Piešťanoch. V okolí Hotela Granit Piešťany – kúpeľný ústav nájdete rôzne butiky, cukrárne a kaviarne.
Okolie hotela granit Pieštany


Hrady a zámky


K najznámejším patria Beckov hrad, avšak popularitou ho ľahko dobehne Čachtický hrad, Smolenický zámok, Červený kameň, či zrúcanina hradu Tematín.

Prírodné zaujímavosti


Piešťanský región je plný prírodných zaujímavostí. Známy je chránený areál Sĺňava, svojou faunou a flórou je zaujímavý celý Kúpeľný ostrov s krásou tamojších parkov. Medzi prírodné zaujímavosti sa zaraďujú aj zázračné piešťanské bahno a samozrejme aj prírodné liečivé a termálne pramene. Liečivé a relaxačné účinky oboch si môžu návštevníci dopriať na procedúrach vo viacerých piešťanských kúpeľoch.


Športové aktivity


Šport sa dá vychutnať vo forme turistiky, plavby loďou okolo Sĺňavy, golfu, vodného lyžovania, splavovania a raftingu, in-line korčuľovania, tenisu či vodného póla.

Múzeá


Obľube sa tešia aj múzea. Balneologické múzeum bolo založené v roku 1928 pod názvom Piešťanské múzeum a podáva svedectvo o archeológii mesta, národopise regiónu. Zaujímavé exponáty ponúka aj Vojenské historické múzeum a Etnografické múzeum v Krakovanoch, ktoré sa nachádzajú len 5 km od Piešťan.


Okolie hotela granit Smrekovica


Národný park Veľká Fatra

Veľká Fatra je jedno z najkrajších pohorí na Slovensku, ktoré sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Rozloha Národného parku Veľká Fatra je 40 371 ha. Žulové jadro vystupuje na povrch len v oblasti Smrekovice a Ľubochnianskej doliny. Ostatnú časť územia budujú najmä usadené horniny druhohôr. Celé pohorie má vysoký hlavný hrebeň, ktorý sa člení na dve rázsochy – Liptovskú a Turčiansku. Sú tu aj krasové oblasti, prevažne jaskyne, pričom Harmanecká jaskyňa je otvorená aj pre verejnosť. Rôzne druhy skál a pôdy, rôzne typy terénu s lúkami a pastvinami, útesmi a údoliami poskytujú podmienky pre veľmi bohatú flóru a faunu. Oblasť je populárna medzi turistami, predovšetkým kvôli peším túram.

Neďaleko sa nachádza lokalita svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, osada Vlkolínec. Po vstupe Slovenska do Európskej únie bol NP Veľká Fatra zaradený medzi územia európskeho významu v sústave NATURA 2000. Pre nadšencov turistiky sa tu nachádza množstvo značkovaných turistických chodníkov. Pre svoj charakter a nádherné výhľady je predurčená na viacdenné túry – hrebeňovku. Medzi východiskové body patria: Mošovce, Blatnica, Jasenská dolina, Ľubochňa, Hotel Granit Smrekovica, Liptovská Osada, Liptovské Revúce, Staré Hory -Turecká, Harmanec, Kráľova studňa, Chata pod Borišovom.


Národný park Veľká Fatra - hory


Národný park Veľká Fatra
Ďalšie možnosti v okolí


Thermalpark Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Likavský hrad, Vlkolínec (skanzen UNESCO), priehradná nádrž Liptovská Mara, Liptovské múzeum, Galéria Ľudovíta Fullu, Harmanecká jaskyňa, Oravská priehrada, Oravský hrad, rybolov, poľovačky…


Lyžovanie


Skipark Ružomberok, lyžiarske stredisko Jasná – Nízke Tatry, Parksnow Donovaly, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa.


Okolie hotela granit Tatranské Zruby
Tatranské Zruby sú výnimočnou časťou obce Vysoké Tatry, sú pokojným zázemím rušného Smokovca a výborným východiskom na turistiku v centrálnej časti Vysokých Tatier.Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. V Tatrách návštevník nájde 35 dolín. Najdlhšou je so svojimi 11 km Bielovodská dolina. V dolinách Vysokých Tatier je viac ako 100 plies. vyše 300 jaskýň, no len jedna z nich je sprístupnená verejnosti – Belianska jaskyňa.
Okolie hotela granit Pieštany


Hrady a zámky


Kežmarský hrad, Spišský hrad, Kaštieľ Strážky

Kúpaliská a wellness


Termálne kúpalisko Vrbov, Wellness Podbanské


Lyžovanie


Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Ski Bachledova, Snowpark Lučivná

Múzeá


Múzeum TANAPu a Botanická záhrada Tatranská Lomnica, Múzeum Ždiarsky dom, Podtatranské múzeum v Poprade, Múzeum Kežmarok, Tatranská galéria v Poprade


Okolie hotela granit Zemplínska Šírava


Prírodné krásy
Medzi najzaujímavejšie prírodné celky v okolí Zemplínskej šíravy patrí Chránená krajinná oblasť Vihorlat s rovnomenným vrcholom (predstavuje neodmysliteľnú súčasť panorámy tunajšieho okolia), so skalnatým útvarom Sninský kameň (ten sa svojím vzhľadom a pestrosťou flóry radí medzi prírodné unikáty Vihorlatských vrchov) a s jazerom Morské oko – „perlou vihorlatského pohoria“. Jedinečné sú tiež národné prírodné rezervácie Jovsianska hrabina (ide o prírodné lesné spoločenstvo s výskytom chránených druhov rastlín) a Senianske rybníky (predstavujú chránenú vtáčiu rezerváciu).


Spomedzi ďalších prírodných zaujímavostí možno ešte uviesť Viniansky hradný vrch, (jednu z krajinných dominánt so zrúcaninami stredovekého hradu na vrchole), Viniansku stráň, resp. Sanderov (lokalitu, známu výskytom rastlinstva reliktného charakteru) alebo Beňatinský travertín (nepoužívaný lom so zvláštnymi kamennými útvarmi).Národný park Veľká Fatra - hory


Národný park Veľká Fatra
Historické a kultúrne pamiatky regiónu


Návštevníci, ktorí zavítajú do tohto regiónu, by si nemali nechať ujsť ani pamiatky ľudskej činnosti – kamenné klenuté mostíky v Trnave pri Laborci, bývalé vodné mlyny v Hnojnom, Nižnej Rybnici a Ruskovciach, zvyšky úzkokoľajky v Remetských Hámroch, zrúcaniny stredovekého hradu v Podhorodi, drevený chrám svätého Mikuláša v Ruskej Bystrej, drevený chrám svätého Michala v Inovciach.


Vínna cesta a vinárstvo


Michalovsko-sobranecká vinohradnícka oblasť, ktorú tvoria vinárske firmy sídliace v Tibave, Orechovej, Choňkovciach a Priekope. Tokajská vinohradnícka oblasť – táto rozlohou malá, no veľmi atraktívna vinohradnícka oblasť sa rozprestiera južne od Trebišova, pričom zahŕňa 7 obcí. Špecifická je svojimi odrodami viniča.