Top
Hotel Granit

Zemplínska šírava ***

Nachádza sa v centre rekreačnej oblasti Zemplínska šírava. „Slovenské more“ ako sa vodná nádrž nazýva, poskytuje vhodné možnosti celoročnej  rekreácie. Hotel je vybavený krytým plaveckým bazénom, posilňovňou, saunou, multifunkčnými ihriskami. V ponuke služieb sú procedúry ako vodoliečba či elektroliečba.

Ubytovanie a vybavenie

  • plavecký 25m vnútorný bazén
  • vlastný prístav pre loďky s mólom
  • vonkajšie športové ihriská
  • vlastná značka kávy „Granit café“

Hotel Granit Zemplínska šírava *** sa nachádza v centre rekreačnej oblasti Zemplínska šírava, 13 km od mesta Michalovce. Vodná nádrž poskytuje vhodné podmienky pre celoročnú rekreáciu. V rekreačnom komplexe zotavovne a hotela je možné využiť tenisové kurty, volejbalové ihriská, miniaturgolf, krytý plavecký bazén, posilňovňu, saunu, vodoliečbu, elektroliečbu.
Pláž a lodenica v areáli poskytuje svoje služby od 1.6. do 30.9. V lete i zime je turistika obohatená o autokarovú ponuku zájazdov za kultúrno - historickými a prírodnými zaujímavosťami celého Zemplínskeho regiónu.

Umelá vodná nádrž Zemplínska šírava (často sa používa aj prívlastok „slovenské more“) bola vybudovaná v rokoch 1961 – 1966. Celková plocha nádrže predstavuje 33 km², priemerná hĺbka vody je 8 m, maximálna hĺbka 14 m. Nachádza sa pod svahmi Vihorlatu (1076 m n. m.). Vďaka svojej geografickej polohe má táto vodná plocha jedinečné klimatické pomery – zaznamenaných tu totiž bolo najviac slnečných dní v roku v rámci celého Slovenska.

V zime vodná nádrž zamŕza, čo vytvára prekrásne klzisko. Okolie poskytuje možnosť sánkovania, bežeckého lyžovania, korčuľovania na zamrznutej ploche Zemplínskej šíravy. Široká ponuka aktivít zabezpečuje, že sa pri pobyte na Zemplínskej šírave nebudete nudiť.

Rezervácia ubytovania

Prosíme, vyplňte všetky uvedené políčka, recepcia Vás bude následne kontaktovať.
Vyplňte povinné pole
Vyplňte jedno z týchto polí
Hotel GRANIT Zemplínska šírava
Vaše meno
Priezvisko
Telefón/E-mail - zadajte aspoň jeden kontaktný údaj
Zvláštne požiadavky/poznámka (nepovinné)
 
-
1 izbaizbyizieb
2 osobaosobyosôb