Top

Aktivity v okolí

Aktivity v okolí

Čo navštíviť v okolí našich hotelov?

Každé naše zariadenie je jedinečné a nachádza sa v inom regióne krásneho Slovenska. Okolie našich hotelov ponúka bezhraničné možnosti pre zážitky spojené s kultúrou, históriou, športom, dobrodružstvom či relaxom. Dávame do pozornosti najatraktívnejšie aktivity v okolí našich hotelových zariadení. Sme presvedčení, že každý návštevník si nájde to, čo hľadá.

Okolie hotela granit Piešťany

Piešťany sú najznámejším kúpeľným mestom na Slovensku, mestom kultúry, spoločenských podujatí, športových aktivít, historických a kultúrnych pamiatok. Na Kúpeľný ostrov sa môžu návštevníci mesta prejsť po historickom kúpeľnom promenádnom moste, na ktorom sa prezentujú aj niektorí výtvarní umelci. Priamo na Kúpeľnom ostrove je cítiť závan histórie v podobe Napoleonských kúpeľov, ktoré tvoria komplex troch najstarších kúpeľných objektov v Piešťanoch. V okolí mesta je k videniu mnoho hradov a zámkov, ktoré tvoria významné kultúrne dedičstvo tohto regiónu.

Okolie hotela granit Pieštany

Hrady a zámky

K najznámejším patria Beckov hrad, avšak popularitou ho ľahko dobehne Čachtický hrad, Smolenický zámok, Červený kameň, či zrúcanina hradu Tematín.

Prírodné zaujímavosti

Piešťanský región je plný prírodných zaujímavostí. Známy je chránený areál Sĺňava, svojou faunou a flórou je zaujímavý celý Kúpeľný ostrov s krásou tamojších parkov. Medzi prírodné zaujímavosti sa zaraďujú aj zázračné piešťanské bahno a samozrejme aj prírodné liečivé a termálne pramene. Liečivé a relaxačné účinky oboch si môžu návštevníci dopriať na procedúrach vo viacerých piešťanských kúpeľoch.

Športové aktivity

Šport sa dá vychutnať vo forme turistiky, plavby loďou okolo Sĺňavy, golfu, vodného lyžovania, splavovania a raftingu, in-line korčuľovania, tenisu či vodného póla.

Múzeá

Obľube sa tešia aj múzea. Balneologické múzeum bolo založené v roku 1928 pod názvom Piešťanské múzeum a podáva svedectvo o archeológii mesta, národopise regiónu. Zaujímavé exponáty ponúka aj Vojenské historické múzeum a Etnografické múzeum v Krakovanoch, ktoré sa nachádzajú len 5 km od Piešťan.

Okolie hotela granit Smrekovica

Národný park Veľká Fatra

Veľká Fatra je jedno z najkrajších pohorí na Slovensku, ktoré sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Rozloha Národného parku Veľká Fatra je 40 371 ha. Žulové jadro vystupuje na povrch len v oblasti Smrekovice a Ľubochnianskej doliny. Ostatnú časť územia budujú najmä usadené horniny druhohôr. Celé pohorie má vysoký hlavný hrebeň, ktorý sa člení na dve rázsochy - Liptovskú a Turčiansku. Sú tu aj krasové oblasti, prevažne jaskyne, pričom Harmanecká jaskyňa je otvorená aj pre verejnosť. Rôzne druhy skál a pôdy, rôzne typy terénu s lúkami a pastvinami, útesmi a údoliami poskytujú podmienky pre veľmi bohatú flóru a faunu. Oblasť je populárna medzi turistami, predovšetkým kvôli peším túram.

Neďaleko sa nachádza lokalita svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, osada Vlkolínec. Po vstupe Slovenska do Európskej únie bol NP Veľká Fatra zaradený medzi územia európskeho významu v sústave NATURA 2000. Pre nadšencov turistiky sa tu nachádza množstvo značkovaných turistických chodníkov. Pre svoj charakter a nádherné výhľady je predurčená na viacdenné túry - hrebeňovku. Medzi východiskové body patria: Mošovce, Blatnica, Jasenská dolina, Ľubochňa, Hotel Granit Smrekovica, Liptovská Osada, Liptovské Revúce, Staré Hory -Turecká, Harmanec, Kráľova studňa, Chata pod Borišovom.


Národný park Veľká Fatra - hory

Národný park Veľká Fatra

Ďalšie možnosti v okolí

Thermalpark Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Likavský hrad, Vlkolínec (skanzen UNESCO), priehradná nádrž Liptovská Mara, Liptovské múzeum, Galéria Ľudovíta Fullu, Harmanecká jaskyňa, Oravská priehrada, Oravský hrad, rybolov, poľovačky...

Lyžovanie

Skipark Ružomberok, lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry, Parksnow Donovaly, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa.

Okolie hotela granit Tatranské Zruby

Tatranské Zruby sú výnimočnou časťou obce Vysoké Tatry, sú pokojným zázemím rušného Smokovca a výborným východiskom na turistiku v centrálnej časti Vysokých Tatier.

Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. V Tatrách návštevník nájde 35 dolín. Najdlhšou je so svojimi 11 km Bielovodská dolina. V dolinách Vysokých Tatier je viac ako 100 plies. vyše 300 jaskýň, no len jedna z nich je sprístupnená verejnosti - Belianska jaskyňa.

Okolie hotela granit Pieštany

Hrady a zámky

Kežmarský hrad, Spišský hrad, Kaštieľ Strážky

Kúpaliská a wellness

Termálne kúpalisko Vrbov, Wellness Podbanské

Lyžovanie

Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Ski Bachledova, Snowpark Lučivná

Múzeá

Múzeum TANAPu a Botanická záhrada Tatranská Lomnica, Múzeum Ždiarsky dom, Podtatranské múzeum v Poprade, Múzeum Kežmarok, Tatranská galéria v Poprade

Okolie hotela granit Zemplínska Šírava

Prírodné krásy

Medzi najzaujímavejšie prírodné celky v okolí Zemplínskej šíravy patrí Chránená krajinná oblasť Vihorlat s rovnomenným vrcholom (predstavuje neodmysliteľnú súčasť panorámy tunajšieho okolia), so skalnatým útvarom Sninský kameň (ten sa svojím vzhľadom a pestrosťou flóry radí medzi prírodné unikáty Vihorlatských vrchov) a s jazerom Morské oko – „perlou vihorlatského pohoria“. Jedinečné sú tiež národné prírodné rezervácie Jovsianska hrabina (ide o prírodné lesné spoločenstvo s výskytom chránených druhov rastlín) a Senianske rybníky (predstavujú chránenú vtáčiu rezerváciu).

Spomedzi ďalších prírodných zaujímavostí možno ešte uviesť Viniansky hradný vrch, (jednu z krajinných dominánt so zrúcaninami stredovekého hradu na vrchole), Viniansku stráň, resp. Sanderov (lokalitu, známu výskytom rastlinstva reliktného charakteru) alebo Beňatinský travertín (nepoužívaný lom so zvláštnymi kamennými útvarmi).


Národný park Veľká Fatra - hory

Národný park Veľká Fatra

Historické a kultúrne pamiatky regiónu

Návštevníci, ktorí zavítajú do tohto regiónu, by si nemali nechať ujsť ani pamiatky ľudskej činnosti – kamenné klenuté mostíky v Trnave pri Laborci, bývalé vodné mlyny v Hnojnom, Nižnej Rybnici a Ruskovciach, zvyšky úzkokoľajky v Remetských Hámroch, zrúcaniny stredovekého hradu v Podhorodi, drevený chrám svätého Mikuláša v Ruskej Bystrej, drevený chrám svätého Michala v Inovciach.

Vínna cesta a vinárstvo

Michalovsko-sobranecká vinohradnícka oblasť, ktorú tvoria vinárske firmy sídliace v Tibave, Orechovej, Choňkovciach a Priekope. Tokajská vinohradnícka oblasť – táto rozlohou malá, no veľmi atraktívna vinohradnícka oblasť sa rozprestiera južne od Trebišova, pričom zahŕňa 7 obcí. Špecifická je svojimi odrodami viniča.